Волонтерський центр у Миколаєві формує продуктові набори та допомагає з теплими речами

14:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Волонтерський центр у Миколаєві збирає та передає теплі речі й харчові набори для внутрішніх переселенців, людей з інвалідністю, пенсіонерів тощо, але першочерговою залишається допомога військовим. Протягом вересня передали понад 10 тисяч наборів у місті та майже 6 тисяч у прифронтових селах.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця міжнародного благодійного фонду “Волонтер ЮА” та координаторка Громадської організації “Let’s Do It, Ukraine” у Миколаєві Міла Юрченко.

За словами Міли Юрченко, із початком повномасштабної війни обсяги волонтерської діяльності збільшилися врази.

“У нас немає межі. Першочергово — військові. Військові та люди, які потрапили у складні життєві обставини або залишились без домівок, або потрібна евакуація, прихисток, продукти. Це люди з інвалідністю, самотні люди, люди, які втратили роботу і не мають змоги, як себе прохарчувати”, — сказала Міла.

Волонтерський центр у Миколаєві формує продуктові набори та допомагає з теплими речами
У волонтерському центрі, пояснила волонтерка організації Людмила, збирають речі, що приносять люди. Їх фасують, роздають за потреби або перенаправляють, куди необхідно.

“Я відсортувала одразу теплі речі, куртки, які можуть стати у нагоді восени, і дитячі речі. Їх зберігають окремо. Це тим людям, які приходять з Чорнобаївки, Снігурівки. Вони показують документи, вони залишились з нічим, тоді їх вже можна одягнути і з чистим сумлінням отримуєш задоволення, і вони вдячні”, — розповіла Людмила.

Волонтерський центр у Миколаєві формує продуктові набори та допомагає з теплими речами
Також формують харчові набори, як для цивільних, так і для військових, говорить Людмила, з улюбленого у хлопців — “швидкий” борщ.

“Швидкий” борщик. Усі готові овочі, спочатку машина їх нарізає, потім вони їх сушать, обсмажують — все готове. Томатна паста і готовий борщ”, — пояснила волонтерка.

Волонтерка Тетяна розповіла, що є потреба у постільній білизні, ковдрах, подушках — як для військових на передовій, так і для цивільних — переселенців або тих, хто через обстріли росіянами втратили житло.

“Є потреба — у порошку, у миючих засобах дуже велика потреба по всьому місту. Що стосується маленьких дітей, дуже велика потреба у підгузках п’ятого-шостого розмірів”, — сказала Тетяна.

Гуманітарну допомогу видають у центрах як за графіком, так і за потребою, розповіла Міла Юрченко, проте є проблеми з транспортом.

“Нам залюбки допомагає Національна гвардія України, з транспортуванням до віддалених районів. Вони і супроводжують, і надають допомогу транспортну — це дуже виручає”, — сказала Міла Юрченко.