“Відрізати” Крим: у Bloomberg дали прогноз, яку пастку Україна може влаштувати для військ РФ і що змусить Путіна піти на переговори

14:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Після вибухових подій у Бєлгородській області Росії світ замислився, чи загрожують території Росії повномасштабні воєнні дії. Проте для України набагато кращим сценарієм було б зосередитися на тимчасово окупованому Криму.

Таку думку висловили журналісти видання Bloomberg. У матеріалі зазначили, що взяття півострова військовим шляхом коштуватиме багато української крові, оскільки Київ не має ракет великої дальності, авіації чи десантних сил, щоб обійти російські війська у двох інших окупованих областях України – Херсонській та Запорізькій. Тому Силам оборони довелося б пройти через ці райони, форсувати Дніпро і в лоб атакувати росіян, які там добре засіли.

Однак найкращим підходом може бути просто відрізати Крим від російських ліній постачання, вважає видання. Для цього українці використали б свої нові західні танки та інше озброєння, щоб пробитися через Запоріжжя до Азовського моря, перерізавши “сухопутний міст”, який росіяни збудували для себе там між Луганськом та Кримом. Якщо ця операція матиме успіх, українці можуть у довгостроковій перспективі зробити російські позиції в Херсоні та на Кримському півострові непридатними для оборони.

“Якщо пощастить, Путін одразу вирішить, що з нього досить, і неохоче піде на мирні переговори, якось розкрутивши свою “спеціальну військову операцію” як успіх вдома з максимально силовою пропагандою”, – припустив автор матеріалу.

Однак, якби Путін зазнав військового тиску в самій Росії, він не зміг би вдавати, що щось виграв, вважають у виданні, й мусив би подвоїти свої казки про те, що “захищає Росію від інопланетних ворогів”.

Так автор дійшов висновку, що українці не повинні нападати на Росію чи заохочувати ставлеників, як-от російські антипутінські воєнізовані формування. Їм краще дати зрозуміти світові, що вони просто захищають свою країну. Стратегія має зберегтися, щоб отримати глобальну підтримку, а потім повернути якомога більшу частину України, йдеться у матеріалі.