Відкрито для відвідувачів археологічні зали краєзнавчого музею “Старофлотські казарми”

10:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї поновили роботу комплексу археологічних зал. П’ять приміщень через обстріли з боку російської армії та пошкодження були недоступними для відвідувачів з лютого 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила виконуюча обов’язки директорки Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ельвіра Єлізарова.

Під час повномасштабного вторгнення в приміщення краєзнавчого музею шість разів влучали снаряди та їх уламки. Музей призупинив свою роботу наприкінці лютого 2022 року. Перші після перерви відвідувачі зайшли у березні 2023 року.

Археологічний комплекс почали відновлювати три місяці тому. Участь брали наукові співробітники, художники та археологи.

“Дуже багато було зроблено ремонтних робіт, я маю на увазі ремонтно-реставраційні роботи, тому що, на жаль, під час обстрілів деякі речі вже потребували того, щоб попрацювали реставратори”, — розповідає провідна наукова співробітниця Миколаївського обласного краєзнавчого музею Наталя Гаркуша.

У залах розмістили експозицію, яка розповідає про життя людей на території сучасної Миколаївщини від епохи верхнього палеоліту до середньовіччя. Представлено 4650 експонатів.

“Серед усього, що тут є, я рекомендую звернути увагу на колекцію чорнолакової кераміки, скіфський матеріал з розкопок курганів, сарматський матеріал з розкопок курганів. Це, безумовно, шикарна колекція з городища Дикий Сад, колекція знарядь з бронзи”, — говорить заступник директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею Валерій Чернявський.

Під час робіт виникла ідея змінити експозицію. В основі — одне з давньогрецьких торговельних суден, яке знайшли археологи на Кінбурнській косі у 2014-2015 роках. По кресленнях відтворили приблизно половину 13-метрового корабля. Екіпаж з трьох-чотирьох купців прямував з острова Кос, каже археолог Олександр Смирнов.

За словами археолога, купці везли сінопські та колхідські амфори. Особливе місце в експозиції належить іншому елементу вантажу.

“Кратероподібний сосуд (посудина), який представлений також у нашому музеї і аналогів якому ми не можемо знайти в інших музеях світу. Скоріш за все, до наших Ольвійських храмів їхала спеціальна посудина, виготовлена митцями з Аттики для Ольвійських храмових комплексів”, — розповідає Олександр Смирнов.