Важкопоранених з «Азовсталі» обміняють на російських військовополонених після «стабілізації їхнього стану» — Верещук

13:47

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Мариуполь, Азовсталь

З «Азовсталі» напередодні 16 травня евакуювали 52 важкопоранених українських військових. Їх мають обміняти на росіян.

Про це повідомила міністерка реінтеграції Ірина Верещук.

За її словами, обмін українських поранених і російських полонених відбудеться після стабілізації стану українських бійців. Верещук зазначила, що влада працює над подальшими етапами гуманітарної операції.

Нагадаємо, що заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про те, що 53 важкопоранених бійців евакуювали до тимчасово окупованого Новоазовська, і ще 211 бійців евакуювали через гуманітарний коридор в тимчасово окуповану Оленівку.

«Азов» у своїх соцмережах опублікував відео, на якому командир полку підполковник Денис Прокопенко повідомив, що «задля збереження життів увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування та сподівається на підтримку українського народу».

У Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на «Азовсталі» зберегти життя особового складу.

Захисники Маріуполя виконали наказ та упродовж 82 днів відтягували сили противника, які переважають на себе. Завдяки бійцям з «Азовсталі» Україна отримала критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил й отримання допомоги від партнерів, додали в Генштабі.

16 травня  у російських змі почали розганяти новий фейк про те, що українські бійці «вийшли з «Азовсталі» з білим прапором».

11 травня віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук заявила, що на території «Азовсталі» можуть перебувати близько тисячі бійців, половина з них – тяжкопоранені.