В Україні посилили вимоги до колекторів: що змінилося для боржників

11:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

доллары

Національний банк України (НБУ) з сьогоднішнього дня, 5 серпня, посилив вимоги щодо поведінки колекторів. Зокрема, заборонили зустрічатися з боржником за місцем його роботи, а також використовувати дані з його телефонної книги та журналу дзвінків.

Рішення ухвалили через численні скарги на “вибивачів боргів”, повідомила прес-служба НБУ, пише OBOZREVATEL. “Метою цього кроку є захист прав споживачів та інших осіб через забезпечення відповідального ставлення з боку кредитодавця, нового кредитора чи колектора”, – наголосили в Нацбанку.

Список етичних вимог до колекторів поповнився такими пунктами:

  • забороняється отримувати згоду споживача на обробку даних його телефонного довідника та журналу дзвінків для врегулювання простроченої заборгованості;
  • зустрічі зі споживачем повинні проходити добровільно – після отримання окремої згоди на проведення кожної з них;
  • забороняється зустрічатися за місцем роботи боржника;
  • врегульовано питання передачі даних третіх осіб: “Якщо споживач надає персональні дані третіх осіб, зокрема близьких, це не означає їхньої безпосередньої згоди на взаємодію. Вони мають надати такий дозвіл самостійно”.

При цьому НБУ нагадали: споживачі мають право фіксувати неправомірну взаємодію. Дані надалі можна передати Нацбанку та використовувати при перевірці дотримання вимог щодо етичної поведінки.