В Україні можливий значний дефіцит електроенергії: в “Укренерго” попередили про відключення світла

0:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

тарифы на электроэнергию, Украина, электроэнергия, тариф, свет, новости,

У понеділок, 19 грудня, можливий значний дефіцит електроенергії в Україні через холодну погоду.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням  на пояснення голови правління НЕК “Укренерго” Володимира Кудрицького в ефірі інформаційного телемарафону, чому в неділю, у порівнянні з суботою, збільшився обсяг споживання електроенергії.

“Тому що холодно. В основному, це фактор температури навколишнього середовища. Хочу сказати, що холодно буде і завтра, як ми знаємо з прогнозів погоди, тому сьогодні і завтра дефіцит буде значним. Особливо завтра, тому що робочий день і очікуються досить сильні морози”, – акцентував Кудрицький.

За його словами, далі можна очікувати на зменшення дефіциту електроенергії. “Після чого і температура вже почне підніматися і звичайно ж ми відновлюємося”, – пояснив Кудрицький.

Голова правління НЕК “Укренерго” зазначив, що зараз уже відновили свою роботу всі енергоблоки АЕС, які працюють на контрольованій Україною території.

“Існує ще певне обмеження по мережах, вони не можуть видати певну частину своєї потужності через обстріли, але ми працюємо над зменшенням цих обмежень. Думаю, що найближчим часом ми зможемо побачити повну потужність трьох атомних станцій в мережі. Тут більше питання у відновленні певних підстанцій, які були пошкоджені. Я думаю за один-два дні ми ще зможемо збільшити обсяги тої генерації, яка доступна нашим споживачам”, – підкреслив Кудрицький.

Він додав щодо відновлення енергосистеми після останніх ракетних ударів.

“Як для обстрілу в більше як 70 ракет, те, що ми маємо сьогодні, – це теж дуже пристойний результат. Не буду називати цифру, але відновились ми досить непогано цього разу”, – констатував Кудрицький.