В росії зросли страх та протестні настрої

13:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

За замовленням Кремля було проведено закрите соціологічне дослідження. За його даними, більше половини жителів країни мають страх, а протестні настрої зросли.

За даними дослідження, яке проводила група провідних соціологів, близько 60% росіян незадоволені ситуацією в країні. При цьому понад 55% відчувають постійний страх. Найбільше лякають наших співвітчизників війна (як загроза самому піти на війну, так і можливі бомбардування російських міст) та бідність.

Крім того, зросли протестні настрої. Зараз теоретично могли б вийти на протести щонайменше 18% росіян (цифра шокуюча, каже наше джерело в Кремлі, яке поділилося цією інформацією). Протестувати готові за абстрактні ідеї: проти того, щоб нас посилали на війну, проти тих, хто нас грабує, і так далі. На думку соціологів, це небезпечна тенденція, оскільки вороги влади можуть вкласти у голови таким потенційним бунтарям будь-які гасла. Якщо ж незадоволеним ще й заплатять за протест, то ситуація взагалі може вийти з-під контролю.

На момент нашої розмови із співрозмовником у Кремлі результати опитування ще не показували Володимиру Путіну. Відомо, що президент побоюється протестів, через що навіть друга хвиля мобілізації в Росії проводиться приховано і не так інтенсивно, як планувалося спочатку.

При цьому скоригує Путін плани щодо мобілізації або СВО з урахуванням результатів дослідження – джерелу сказати важко.

“Кремлевская табакерка”