В ООН розформували місію, яка повинна була з’ясувати обставини загибелі українських військовополонених в Оленівці

9:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ухвалив рішення розформувати місію, яка мала встановити факти обстрілу СІЗО в окупованій країною-агресором Росією Оленівці Донецької області, де загинули українські військовополонені.

За словами генсека ООН, причина – неможливість доправити експертів у місце події. Про це заявив речник голови Організації Стефан Дюжаррик у четвер, 5 січня, повідомляє OBOZREVATEL з посиланням на  Reuters.

“Генеральний секретар ухвалив рішення розформувати місію із встановлення фактів щодо інцидентів 29 липня 2022 року в Оленівці через відсутність умов для скерування місії на місце події”, – сказав Дюжаррик.

Спікер голови ООН наголосив, що місія не отримала необхідних гарантій безпеки та доступу.

“У нас була політична угода, але для такої складної, делікатної і, прямо сказати, небезпечної місії у зоні бойових дій нам необхідні чіткі гарантії безпеки й доступу з обох сторін. Ми не відчули, що отримали їх, і не відчули, що була можливість отримання таких гарантій у майбутньому”, – додав він.

Водночас Дюжаррик не став відповідати на запитання, хто саме зі сторон не надав необхідних гарантій. Однак зазначив, що місія може бути відновлена в майбутньому, а поки що люди, які входять до її складу, мають повернутися до звичайної роботи.

“Щойно ми відчуємо, що є необхідні гарантії безпеки і ми можемо туди вирушити, місія буде відновлена”, – сказав він.