Розпочало роботу дитяче містечко “Казка”

18:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві першого квітня вперше від початку повномасштабного вторгнення відкрили для відвідувачів дитяче містечко “Казка”. Урочистого відкриття не робили через питання безпеки.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров.

Дитяче містечко “Казка” зачинили 24 лютого 2022 року.

“Ми відкриваємо паркову зону. Трохи складно, тому що зараз заблоковані деякі фінансові витрати. Ми не можемо щось ремонтувати, придбати й таке інше. Але двірники та працівники зеленого господарства “Казки” – вони привели до ладу містечко”, — розповів Юрій Любаров.

Деякі рослини в містечку загинули. За словами Юрія Любарова, полив був неможливий через солону воду в системі, їх відновлять, щойно буде така можливість.

Зі слів Любарова, суд визнав недійсним договір про передачу в користування приватному підприємцю території дитячого містечка “Казка”. У зв’язку з цим гроші на охорону, на обслуговування зелених насаджень тощо – виділяються з міського бюджету.

“Перед війною конкурс виграв підприємець, він розмістив тут купу нових атракціонів. Але правоохоронні органи чомусь подали в суд, і судом було визнано цей договір недійсним. А згідно з тим договором підприємець, окрім того, що він платив “Казці”, брав на себе фінансові зобов’язання з цілодобової охорони “Казки”, брав на себе обслуговування зелених насаджень, електроенергію та ще інші видатки. Але тепер в підприємця є тільки сервітути. Він може проводити підприємницьку діяльність на території “Казки”, а інших зобов’язань у нього немає”, — сказав Юрій Любаров.

Що відомо:

  • Дитяче містечко “Казка” у Миколаєві було відкрито 19 травня 1982 року.
  • 1 березня 2021 року міська рада опублікувала результати конкурсу з благоустрою дитячого містечка “Казка”. Переможцем став директор ТОВ “Атракціон-Інвест” Олександр Скрипін. З ним підписали контракт на п’ять років.
  • 17 березня 2021 року територію “Казки” почали готувати для встановлення атракціонів.
  • Дитяче містечко “Казка” на реконструкцію зачинили 1 травня 2021 року. 1 березня Миколаївський міська рада оголосила переможця конкурсу на відбір суб’єктів господарювання для здійснення підприємницької діяльності на території дитячого містечка. Ним став Олександр Скрипін — фізична особа підприємець ФОП “Скрипін А. А.”. Після почались роботи. Декілька разів переносилось відкриття.
  • У Миколаєві суд визнав недійсним договір про передачу в користування приватному підприємцю території дитячого містечка “Казка”. З двох вимог прокурора суд задовольнив одну — відмовив у визнані недійсними результати конкурсу.
  • Депутати Миколаївської міської ради на п’ятнадцятій сесії 22 листопада 2022 року підтримали рішення про реорганізацію культурно-ігрового комплексу дитяче містечко “Казка”. Бюджетну установу планують приєднати до Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій.

Джерело: “Суспільне”