В краєзнавчому музеї відкривається виставка херсонської художниці Яни Голуб’ятникової

14:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

4 травня о 14.00 у приміщенні Миколаївського обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття персональної виставки “ОПІВДНІ” херсонської художниці ЯНИ ГОЛУБ’ЯТНИКОВОЇ. На виставці буде представлено 30 робіт художниці, переважно – квіткового натюрморту.
ЯНА ГОЛУБ’ЯТНИКОВА – українська художниця, членкиня Національної спілки художників України. Закінчила Сімферопольське художнє училище ім. Миколи Самокиша. Основний напрямок творчості художниці – фігуративний живопис. Яна Голуб’ятникова працює в стилістиці реалізму, гіперреалізму та імпресіонізму.
За задумом художниці виставка “Опівдні” має актуалізувати прагнення людини спостерігати красу навколишнього світу і розуміння себе в ньому.
“Які б не були буремні часи, – вважає Яна Голуб’ятникова, – ми не можемо просто завмерти та чекати. Квіти квітнуть, незважаючи на те, що летять ракети; і ми можемо слідувати за життям. Мене саму займає питання актуальності виставок у цей час. Але я думаю, що нам потрібно жити зараз і надалі: як трава, яка проростає, незважаючи на те, що в нас холодна весна. Це серйозний виклик смерті – продовжувати жити”.
Експозиція виставки розташована на сходовій галереї краєзнавчого музею, будівля якого в середині ХІХ ст. була побудована як флотська казарма. Архітектурною особливістю історичної казарми є широкі ковані сходи, що колись освітлювались свічками та газовими ліхтарями. Історичну автентичність цього простору музейникам вдалося зберегти.
Тож запрошуємо відвідати галереї старофлотської казарми, поспілкуватися з художницею Яною Голуб’ятниковою та переконатися в тому, що мистецтво, якщо й не рятує світ, то, принаймні, створює сенси для того, щоб жити життя.
Виставка створена за підтримки Благодійної організації “Інша”.
Кураторка виставки – Альбіна Єрмакова.
Виставка триватиме впродовж травня – червня.