Українці можуть отримувати від держави більш якісні медичні послуги

12:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Українці можуть отримувати більш якісні медичні послуги від держави та користуватися за державний кошт послугами закладів приватної системи охорони здоров’я.

Про це в інтерв’ю NV розповів Олег Калашніков, співвласник мережі “Добробут”. За його словами, медичне обслуговування в Україні може стати якіснішим і вигіднішим для пацієнтів.

“У країнах ЄС медичний ринок розвинений, там багато приватних і державних клінік. <…> У країнах Східної Європи розвинена страхова медицина, і клієнт сплачує лише частину суми за обслуговування. Тому може створюватися враження, що ціни нижчі”, — акцентував співвласник “Добробуту”.

Разом із цим Калашніков зазначив, що більш якісна система охорони здоров’я в країнах Європейського Союзу можлива завдяки діючим там механізмам державно-приватного партнерства. Їх слід вивчати та впроваджувати в Україні. Приватний медичний сектор зніме частину фінансового навантаження з держави на утримання закладів охорони здоров’я та може надавати людям медичні послуги високого рівня за державний кошт.

За словами Калашнікова, після перемоги та вступу України до Європейського Союзу країна може отримати великі кошти на повоєнну відбудову та розвиток, зокрема у сфері медицини. Тому вже зараз Україна має думати про максимально ефективні механізми державно-приватного партнерства, які задовольнять потреби українців у якісних доступних медичних послугах.

Зараз внаслідок війни Україна втрачає велику частину медичної інфраструктури, а перед державою постають серйозні виклики щодо надання своїм громадянам якісного обслуговування у сфері охорони здоров’я. Занепад медичної сфери став причиною масового від’їзду медиків за кордон — українці зіткнуться не лише з недостатністю медичної інфраструктури та закладів охорони здоров’я, а ще й з гострою нестачею лікарів.

“Складна ситуація в Україні з середнім медичним персоналом, оскільки в країнах ЄС для них немає додаткового ліцензування і вони одразу долучаються до роботи. Знання мови на високому рівні їм не потрібне”, — розказав про відплив кадрів співвласник мережі “Добробут”.

Олег Калашніков наголосив, що механізми державно-приватного партнерства допоможуть Україні створити сучасну розвинену систему охорони здоров’я, забезпечать ефективне прозоре використання допомоги міжнародних партнерів України та коштів державного бюджету.

“Мене турбує, що багато коштів закачується у державну медицину. Я не можу зрозуміти, ефективно вони працюють чи ні. Як і раніше, вважаю, що потрібно ухвалювати закон про співоплату. Але я вже втомився стукати в зачинені двері, адже співоплата важлива і вигідна насамперед пацієнтам. Якщо її ввести, у пацієнта буде набагато більший вибір медустанов, де він захоче лікуватися”, — пояснив Олег Калашніков.