Україна в ООН: Ми просимо закрити небо над атомними станціями в нашій країні

10:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаев, Южноукраинск, АЭС, Энергоатом, энергоблок, ремонт,

З огляду на зростання небезпеки для українських АЕС внаслідок російського вторгнення ООН має докласти зусиль, щоб закрити небо над ядерними об’єктами в Україні.

З таким закликом на конференції в ООН присвяченій Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, виступив заступник глави МЗС України Микола Точицький, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

“Уперше в історії цивільні ядерні об’єкти були перетворені на військові об’єкти й плацдарми російської армії – на порушення положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї щодо мирного використання атомної енергії”, – вказав представник України (https://censor.net/ua/n3357984).

Він наголосив, що світ “став свідком того, як виникає в реальності ядерний тероризм”, спонсорований ядерною державою.

У цьому зв’язку Точицький закликав ООН докласти “рішучих спільних дій”, аби запобігти ядерній катастрофі глобального масштабу.

“Ми просимо закрити небо над атомними станціями в Україні, забезпечити захист системами ППО, довести справою, що агресор не може залишатися без жодного покарання тільки тому, що володіє ядерною зброєю”, – заявив заступник міністра.

Він нагадав, що Росія порушила всі норми міжнародного права, розв’язавши війну проти України та чітко висловивши наміри розташувати свій ядерний арсенал на території неядерних держав, що серйозно загрожує Договору про нерозповсюдження.