Україна в НАТО та допомога від США – про що говорили Столтенберг та Блінкен у Вашингтоні

10:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні. Вони обговорили подальшу допомогу Україні, її досягнення на полі бою, а також перспективу членства в Альянсі. Про це повідомляє Голос Америки.

Блінкен зауважив, що без ухвалення додаткового фінансування захист України опиниться під загрозою.

“Простіше кажучи, без цього все, чого досягли українці й чого ми допомогли їм досягти, буде під загрозою”, – сказав він.

Своєю чергою, Столтенберг висловив упевненість, що США й надалі підтримуватимуть Україну, оскільки “в інтересах США та всього Заходу – не дати перемогти Путіну”.

“Я переконаний, що всі союзники по НАТО продовжать надсилати допомогу Україні, тому що це не благодійність. Це інвестиція у нашу власну безпеку <…> Звичайно, ми всі хотіли б бачити більший прогрес у наступі ЗСУ, але не варто недооцінювати досягнення українців. Єдиний спосіб покласти край цій війні — це переконати Путіна, що він не переможе на полі бою, і єдиний спосіб досягти цього — надати Україні зброю зі Сполучених Штатів, від інших союзників і партнерів”, – сказав Столтенберг.

Він додав, що для справедливого миру Україні потрібно більше зброї.

“Те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з ситуацією на полі бою. Тому, якщо ми хочемо тривалого, справедливого миру, ми повинні забезпечити Україну більшою кількістю зброї та боєприпасів. Зброя Україні – це шлях до миру”, – заявив керівник Альянсу.

Блінкен додав, що Україна стане членом НАТО, як це сталося спочатку з Фінляндією, а зараз – зі Швецією.

“Це також підкреслює, що агресія Путіна проти України стала жалюгідною стратегічною невдачею Росії”, – резюмував він.