Україна отримала ліки від коронавірусу

16:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ліки від коронавірусу, новини, Україна, коронавірус, пандемія, здоров'я, ліки, карантин, Молнупіравір, лекарства от коронавируса, новости, Украина, коронавирус, пандемия, здоровье, лекарство, карантин, Молнупиравир

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що 6 лютого Україна отримала першу партію препарату від COVID-19 – «Молнупіравір». Про це він написав у своєму Facebook.

Ляшко зазначив, що обсяг препарату від американської фармацевтичної компанії Merck Sharp&Dohme, який отримала Україна, розрахований на 60 тисяч курсів лікування та допоможе зберегти життя людям із груп ризику.

– Найближчим часом Міністерство охорони здоров’я розподілить ліки та відправить до регіонів. До квітня 2022 року в Україну надійдуть ще 240 тисяч курсів препарату, – написав Ляшко.

Як розповів голова МОЗ, Молнупіравір є противірусним препаратом прямої дії. Механізм його дії передбачає блокування ферменту, необхідного коронавірусам для відтворення генетичного коду. Тобто він виключає можливість розмноження вірусу в організмі та запобігає виникненню важких форм захворювання.

Особливих умов зберігання Молнупіравір не вимагає, а також має зручну для прийому форму. Його вже дозволили до застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.