Україна отримала €170 млрд допомоги. Хто та як допомагав

19:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міжнародна допомога для України сягнула 170 млрд євро. Про це повідомляє Міністарство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з посиланням на дослідження Кільського інституту світової економіки у четвер, 29 червня.

Вказано, що ця сума включає в себе військову, фінансову та гуманітарну допомогу від 40 держав, а також європейських інституцій, МВФ та Світового банку.

Так, ЄС виділив майже 62 млрд євро, а США – 71 млрд євро. До списку країн-донорів також увійшли Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Китай, Японія, Норвегія, Південна Корея, Швейцарія, Тайвань, Туреччина та Індія. Від них Україна додатково отримала 23 млрд євро допомоги. Ще майже 13 млрд євро надали міжнародні фінансові організації.

Половину з виділених коштів складає фінансова допомога. Ще близько 40% – це військова допомога, решта – гуманітарна підтримка.

Найбільшу військову підтримку Україна отримала від США – понад 43 млрд євро. А Євросоюз став лідером у напрямі фінансової допомоги – майже 36 млрд євро.