Україна може отримати угоду про гарантії безпеки в липні цього року – WSJ

11:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Брюсселе Украина-НАТО, новости, заседание, комиссия, Брюссель, Украина, НАТО, NATO,
Країни-члени Північноатлантичного альянсу розглядають можливість підписання Угоди про гарантії безпеки для України за прикладом ізраїльської моделі вже в липні цього року, за підсумками саміту НАТО в Вільнюсі.

Про це розповів в інтерв’ю WSJ президент Республіки Польща Анджей Дуда, передає Укрінформ.

«Байден, який відвідав Польщу в лютому, обговорював концепцію ізраїльської моделі. Зараз вона набирає популярності серед західних союзників як частина порядку денного саміту НАТО, який відбудеться в липні у Вільнюсі», – зауважив у цьому зв’язку польський лідер.

Очікується, що угода з питань безпеки, заснована на пропозиції, відомій як Київський договір безпеки, буде підписана за підсумками саміту НАТО. За словами Дуди, в угоді визначатиметься пріоритет передачі зброї та передових технологій Україні.

Водночас, за словами західних посадовців, знайомих із переговорами, ця угода буде пов’язана з процесом просування України до майбутнього членства в НАТО, але не дозволить де-факто втягнути Організацію Північноатлантичного договору в конфлікт із Росією.

«Дискусії з цього приводу тривають прямо зараз», — сказав Дуда.

Президент України Володимир Зеленський перед самітом G7, який відбувся минулого тижня в Японії, закликав країни «Групи семи» визначитися щодо гарантій безпеки для України до зустрічі лідерів НАТО у Вільнюсі.