Україна може не пустити хасидів до Умані

13:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

COVID-19 у хасидов, Хасиды, Умань, коронавирус, COVID-19, новости, Украина, пандемия, паломничество,
Посольство України попередило ізраїльський уряд, що хасидів можуть не пустити до Умані, якщо не припиниться депортація українців із Ізраїлю. Про це  йдеться  у повідомленні на сторінці диппредставництва у Facebook у неділю, 20 серпня.
Зазначається, що ізраїльським паломникам не дозволять приїхати до Умані на юдейський Новий рік (Рош га-Шана), а уряд скасує безвізовий режим з Ізраїлем, якщо продовжиться висилка українців із території цієї країни.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, коментуючи слова президента Володимира Зеленського щодо проблем із візами для українців, заявив, що глава держави говорив про Ізраїль.
“Уряд України не зазнає приниження своїх громадян під час в’їзду до Ізраїлю. Ми зупинимо дію наших двосторонніх угод про безвізовий режим, як передбачено статтею 7 міжурядової угоди. Цей варіант лежить на столі нашого уряду”, – сказав Корнійчук.
Він додав, що в той час, коли “нам доведеться докласти всіх зусиль, щоб прийняти десятки тисяч ізраїльтян в Умані, з високим ризиком безпеки та з величезними логістичними зусиллями, – з іншого боку, ізраїльський уряд ображає наших громадян, які прибувають до Ізраїлю”.
Посол України в Ізраїлі назвав такі дії ізраїльської сторони “немислимими” та закликав прем’єра Ізраїлю Нетаньяху особисто підключитися до вирішення проблеми.
“Якщо Ізраїль хоче, щоб його громадяни могли приїжджати в Україну як туристи, зокрема, в Умань, я вважаю, що прем’єр-міністр Нетаньяху має особисто втрутитися у пошуки вирішення нинішнього стану справ”, – зазначив дипломат.
За інформацією ЗМІ, багато українців, які прибувають до Ізраїлю, відправляють назад до України. За словами посла, наразі до Ізраїлю не пропускають кожного десятого українця.