Україна дезорієнтує ворожі снаряди муляжами

16:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЗСУ застосовують приманки, подібні до передових американських ракетних систем, і змушують ворогів витрачати дорогі крилаті ракети великої дальності на фіктивні цілі. Про це йдеться в інтерв’ю високопоставленого представника США та українських чиновників The Washington Post.

Українські приманки виготовлені з дерева, але їх неможливо відрізнити від артилерійської батареї через об’єктив російських безпілотників, які передають своє місцезнаходження морським ракетоносцям у Чорному морі.

«Коли безпілотники бачать батарею, це схоже на VIP ціль», – сказав високопосадовець, маючи на увазі безпілотні літальні апарати, які «бачать» репліки далекобійної артилерії. Після кількох тижнів у польових умовах – приманки «полювали» щонайменше 10 крилатих ракет «Калібр». Такий успіх змусив Україну розширити виробництво копій для більшого використання.

Використання муляжів ракетних систем, про які раніше не повідомлялося, є однією з багатьох асиметричних тактик, які застосовували українські збройні сили, щоб дати відсіч противнику.

Знищення українських копій ракетних систем може частково пояснити надзвичайно хвальку оцінку Росією бойових збитків західної артилерії, зокрема високомобільної артилерійської ракетної системи США Himars.

“Вони стверджували, що вразили більше Himars, ніж ми навіть відправили”, – зазначив американський дипломат.

Те, що Україна пішла на хитрощі  для захисту західних ракетних систем, наголошує на їх важливості на полі бою. Ці системи допомогли зупинити просування Росії на сході та півдні, давши Україні можливість завдавати ударів з великої відкатаності по складах боєприпасів, базах окупантів та центрах логістики.

Минулого місяця міністр оборони Росії Сергій Шойгу наказав своїм генералам надати пріоритет знищенню далекобійних артилерійських систем після того, як вони завдали ударів по ключових російських лініях постачання.

Майже щотижня Шойгу та інші російські чиновники з оборони оголошують про нові успішні удари по ракетних системах із Заходу. Проте Міноборони України заявляють: усі західні ракетні системи цілі та працюють на фронті.

Також представник Пентагону категорично спростував заяви Росії, заявивши, що всі Himars, надані США, цілі.

«Ми знаємо про ці останні заяви міністра Шойгу, і вони знову явно неправдиві, – сказав Тодд Бріссил, виконуючий обов’язки спікера Пентагону. – Українці використовують із нищівною точністю та ефективністю кожну з повністю врахованих високоточних ракетних систем».

Пентагон каже, що з початку війни надав Україні 16 Himars. Союзники США надали ракетні системи M270, які мають аналогічну функціональність.

“Можливо, російські війська завищують свої оцінки бойової шкоди після потрапляння в приманки Himars”, – сказав Джордж Баррос, військовий дослідник з Інституту вивчення війни.

Представники оборони США кажуть, що російські запаси високоточних ракет виснажуються, а експортний контроль США з мікрочіпів ускладнює для Росії поповнення цих боєприпасів.

Ще одна перевага приманок полягає в тому, що вони можуть змусити росіян вжити заходів і перемістити свої склади боєприпасів та командно-контрольні вузли далі за лінію фронту – за межі очікуваного радіусу дії Himars.