У Ємені урядові війська відвоювали у хуситів багатий на нафту регіон

16:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Йемене, новости, Йемен, война, хуситы, Шавба, У Ємені, новини, Ємен, війна,

У Ємені, де триває громадянська війна, урядові війська, посилені міжнародною коаліцією, захопили контроль над північною провінцією Шабва, яка має достатні поклади нафти. Як передає «Укрінформ», про це повідомляє France24.

Повідомляється, що урядові війська, що підтримуються коаліцією на чолі із Саудівською Аравією, та повстанські війська хуситів, які підтримує Іран, протягом багатьох місяців вели бої за провінції Маріб та Шабва. Учора урядові сили заявили, що звільнили останній район Шабви від хуситів в результаті 10-денної операції.

ЗМІ зазначають, що хусити повели наступ на північні провінції у лютому минулого року та захопили їх у вересні. Після цього «Бригади гігантів» (ополчення, що воює на боці урядових військ), корпус, у лавах якого бореться близько 15 000 бійців, повів контрнаступ.

– Усі райони провінції Шабва були повністю звільнені. Ми дякуємо героям з «Бригади гігантів» та арабській коаліції на чолі з Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами, – йдеться у заяві уряду.

ЗМІ зазначає, що громадянська війна розпочалася у 2014 році, коли хусити за підтримки Ірану захопили столицю Ємену Сану, після чого розпочалася інтервенція міжнародної коаліції.

Як повідомлялося раніше, Організація Об’єднаних Націй опублікувала звіт, згідно з яким війна в Ємені може стати найбільш кровопролитним конфліктом 21 століття.