У рф вилучили тираж номеру газети «Собеседник», який вийшов із портретом політика Олексія Навального на першій шпальті

14:30

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Москві «скрізь чи практично скрізь» вилучили тираж номеру щотижневої газети «Собеседник», який вийшов із портретом політика Олексія Навального на першій шпальті. Про це розповіла журналістка Олена Мільчановська.

Мільчановська заявила, що новий номер вилучили з точок розповсюдження видання — здебільшого це кіоски «Преса» та «Друк». «Все це дуже серйозно та навіть трохи страшно для нас. Чому вилучили номер, ми не знаємо: жодних законів ми не порушували», – розповіла вона.

Мільчановська стверджує, що через вилучення тиражу редакція втратила близько 300 тисяч рублів, які повернути не вдасться. Журналістка зазначила, що за останні два роки газета втратила багато джерел доходу, а Роскомнагляд послідовно блокує всі сайти видання. Так, 21 лютого було заблоковано вже п’ятий сайт «Собеседника», де були опубліковані всі матеріали газети про Навального.

«Було багато чого поганого сьогодні, пов’язаного із цим номером. Наприклад, дзвінки по редакційним телефонам із образами та погрозами безпосередньо на мою адресу від читачів, яким цей номер не сподобався. Страшно, сумно, тяжко», – розповіла журналістка.

Газета «Собеседник» виходить із 1984 року. У ній регулярно з’являються матеріали про російську опозицію. Раніше газета присвятила обкладинки своїх номерів художниці Саші Скочиленко та переслідуванню гурту «Бі-2» у Таїланді. З березня 2022 року Роскомнагляд блокує сайти видання.

У номері за 21-27 лютого «Собеседник» помістив на першу смугу фотографію Олексія Навального, який загинув у колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Тижневик також присвятив політику перший розворіт. У той самий час більшість друкованих федеральних російських ЗМІ фактично проігнорували смерть Навального.