У Миколаєві з початку війни знесли біля півтори тисячі тополь

11:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві від початку повномасштабної війни станом на 17 січня демонтували орієнтовно півтори тисячі тополь. У перші дні російського вторгнення спиляні дерева використовували для укріплення блок-постів у місті.

Про це кореспондентами “Суспільного” розповів начальник комунального підприємства “Миколаївські парки” Корабельного району Владислав Коноваленко

Сьогодні потреби у зведенні нових блок-постів немає, тому комунальники прибирають аварійні дерева та реагують на запити місцевих жителів.

“Обрізаємо, прибираємо та робимо усе для людей. Обрізаємо ті дерева, які екологія дозволяє, робимо кронування. Якщо після обстрілу застрягла гілка, яка заважає та в будь-який момент може впасти, на такі виклики ми реагуємо швидко”, — говорить Владислав Коноваленко.

Комунальне підприємство “Миколаївські парки” в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну спилювали тополі на проспекті Центральному, аби побудувати укріплення блокпостів для військових, розповідає директор підприємства Дмитро Чучмай.

“Ми повністю демонтували 842 тополі й, звичайно, було багато негативу від наших місцевих жителів, але коли зрізали дерева, то бачили, що вони були усі гнилі, тому усі тополі з проспекту Центрального ми передали на облаштування фортифікаційних споруд Миколаєва”, — каже Дмитро Чучмай.

Комунальники спилюють тополі та інші аварійні дерева в місті після погодження та видачі відповідного акту від управління екології ЖКГ.

“Через контакт-центр та через різні джерела приходить багато листів-прохань від жителів на знесення тополь, тому що багато алергіків, а пух дуже впливає на імунну систему. Сьогодні ми цю роботу продовжуємо, вже на сьогодні (17 січня) в місті знесено близько 1 500 сухостійних тополь і їх ще дуже багато залишається в місті», — говорить Дмитро Чучмай.

За словами екоактивістів, на місці спиляних дерев на проспекті Центральному необхідно посадити ту саму тополю. Утім, необхідно обрати правильний вид — тополю білу сріблясту, вона не виділяє пух.

“Тополя — ідеальне дерево для міського середовища. Воно дуже швидко зростає, десь більше метру за рік, захищає від пилу, від шуму. Зрозуміло, якщо це велике високе дерево і за ним не піклуються, то ми будемо мати аварійне дерево. У нас сухий клімат і дерево треба підживлювати, зокрема, вологою. У нас таке не робиться. Далі, це треба дійсно правильну обрізку робити. Загалом, дивитися за станом дерев”, — говорить екоактивістка Інна Тимченко.

В управлінні екології ЖКГ міста говорять, станом на 17 січня фахівці визначають, які дерева краще висадити по Центральному проспекту. (Суспільне. Миколаїв).