У Миколаєві вшанували пам’ять жертв Голокосту

21:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбувся скорботний захід. Представники міської та обласної влади, єврейської громади зібралися біля пам’ятного знаку, що розташований на розі пр. Богоявленського та Херсонського шосе. Містяни вшанували пам’ять мільйонів  безневинно убитих та поклали квіти до меморіалу. Нагадаємо, що під час Другої світової війни жертвами Голокосту у Європі стали  6 мільйонів  євреїв. У Миколаєві нацисти стратили близько 10 тисяч осіб.

27 січня Україна, як і вся міжнародна спільнота, вшановують пам’ять жертв Голокосту.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.

Дата пов’язана з 27 січня 1945 року, коли війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали «загрозою» або «неповноцінними». Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.

Утім, останній рік війни Росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку російських загарбників.

Так, 1 березня 2022 року, через вісім десятиліть після масових розстрілів нацистами в урочищі Бабин Яр у Києві близько 100 тис. цивільних громадян і військовополонених, серед яких були євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова, було скоєно ракетний удар РФ по Бабиному Яру, що є символом Голокосту в Східній Європі.