У Миколаєві триває програма виплат для ВПО у розмірі 6 660 гривень

9:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині триває прийом заяв на грошову допомогу від управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй. На виплати можуть розраховувати родини, які не отримували раніше допомоги від міжнародних організацій та мають дохід менш ніж 5 400 гривень на одну людину. Виплата — одноразова. Виняток — люди, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Про це Суспільному повідомила керівниця регіональної команди Благодійного фонду “Право на захист” Дар’я Біла.

“Виплата нараховується 2 220 гривень на одну людину протягом трьох місяців, тобто виплата буде 6 660 гривень”.

Програма орієнтована на вразливі категорії внутрішньо переміщених осіб, говорить керівниця Дар’я Біла:

  • Переселенці, які перемістилися після 24 лютого 2022;
  • Люди, які не переміщувалися після 24 лютого 2022 року, проте постраждали внаслідок воєнних дій;
  • Люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни.

“Пошкоджене або зруйноване майно, поранення через обстріли, хтось з близьких, на жаль, загинув, або перебуває в полоні, зник безвісти”, — додає Дар’я Біла.

Окрім того, люди, які бажають отримати допомогу, повинні мати хоча б один “критерій вразливості”:

  • Родина, яка має лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років, або з людиною похилого віку від 55 років;
  • Родина, яку очолює одна самотня/декілька самотніх людей похилого віку від 55 років, або людина похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • Родини з однією або декількома людьми з особливими потребами. А саме ті, які мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • Сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками і мають підтвердження документами.

Керівниця регіональної команди Дар’я Біла говорить, аби отримати виплати, людина повинна мати паспорт громадянина України книжкою або ID-картою або довідку про тимчасове проживання, або свідоцтво про народження, або закордонний паспорт. Окрім того, ідентифікаційний код, а також документи, які засвідчують критерії вразливості.

Втрата або пошкодження документа, не є підставою у відмові реєстрації, розповідає представниця Благодійного фонду “Право на захист” Дар’я Біла.

“Ми максимально лояльні. Ми приймаємо за особистою присутністю людей. Ми приймаємо копію документа, фотокопію або інші відомості. У нас також працює команда юристів і адвокатів, які зможуть надати юридичну допомогу у відновлені таких документів”, — зазначає Дар’я Біла.

Дані людей до програми вносить співробітниця Благодійного фонду “Право на захист” Анастасія Трошина. Дівчина протягом дня приймає близько 50 відвідувачів.

“Ми дійсно бачимо дуже багато історій, які не можуть не зачіпати, і потребують допомоги. Не тільки фінансової, а просто підтримки. І дуже розповсюджена така ситуація, коли батьки не можуть покинути місто через роботу і мають відправляти своїх дітей з іншими опікунами в більш безпечні місця”, — розповідає співробітниця фонду Анастасія Трошина.

Виплата — одноразова. Виняток — люди, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС. Аби подати заяву необхідно звернутися до пунктів реєстрації у своєму місті чи області.

За словами Дар’ї Білої, у Миколаєві прийом заявок розпочався у листопаді 2022. Станом на 11 серпня до реєстру внесли понад 35 тисяч заяв по Миколаєву і Миколаївській області. І понад 10 тисяч по Херсонській.