У Миколаєві оцифрували понад 1000 архівних фотографій, що зберігають в обласному краєзнавчому музеї

20:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 На світлинах зображені вулиці, родини та сюжети історичних подій регіону в період від кінця 19-го до першої половини 20-го століття. Про головну ідею та реалізацію проєкту “Колективний фотопортрет старого міста” кореспондентам Суспільного розповів експерт з розвитку культури Євген Гомонюк.

Зі слів Євгена, під час оцифрування світлин, авторів зацікавив міжвоєнний період: 20-30 роки 20-го століття.

“Він цікавий, тому що і фотографія розвивалася більш динамічно у цей час. Зараз ми можемо, роздивляючись досить типові знімки, знаходити для себе якісь маленькі відкриття”, — говорить експерт з розвитку культури.

Головна зберігачка фондів музею Лілія Редька каже, що оригінали світлин зберігають у музеї. Архів налічує понад 40 тисяч документів. “У нас відображається тут історія всіх закладів і всіх установ, які вже закриті… відображається саме через фотографії й саме через документи, починаючи із заснування установ і до їх закриття”.

“Це, по суті, велика галерея візуальних творів. Там є окремий альбом родини Аркасів, там є альбоми різних миколаївських родин, які представлені в колекції музею, є розділ, який присвячений розвитку спорту в місті”, — розповідає Євген Гомонюк.

За словами зберігачки групи документів Лариси Чоп, ініціатива є важливою для збереження та популяризації історії міста. “Наші діти, я вважаю, обов‘язково повинні знати й бачити, як виглядало місто в різні часи, і обов‘язково треба відображати все це в Інтернеті, щоб люди могли ознайомитися з історією рідного краю”, — каже Лариса Чоп.

Зацифровані фотографії старого міста на сайті. ФОТО: БОГДАНА БУДУЛУЦА/СУСПІЛЬНЕ МИКОЛАЇВ