У Миколаєві оновлюють устаткування медзакладів

10:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Медицина

Під час останньої сесії Миколаївської міської ради ухвалено рішення про внесення змін до бюджету громади, зокрема, майже 30 млн грн буде спрямовано на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я міста. 

Про те, що планують придбати за ці кошти, розповів заступник міського голови Анатолій Петров в ефірі ТРК «МАРТ».

Віцемер підкреслив, що для укладання договорів на надання пакетів послуг з Національною службою здоров’я України медичні заклади мають забезпечити виконання трьох вимог – наявність приміщення, необхідного обладнання та кваліфікованого персоналу.

«Обладнання – це саме той інструмент,  який дає можливість лікарням заробити кошти. При цьому обладнання в медичній сфері оновлюється так швидко, що встигати за цим непросто. І коштує воно чимало», – каже віцемер.

Для прикладу, додав Анатолій Петров, вартість ангіографа на сьогодні складає майже 30 млн грн. У Миколаєві такий комплекс вже працює у міській лікарні №1.

За 8 місяців поточного року з його допомогою проведено майже 600 втручань. Це 600 пацієнтів, яким допомогли зберегти життя та здоров’я після інфаркту.

Навіть в умовах війни місто продовжує роботу над оновленням матеріально-технічної бази лікарень, щоб миколаївці отримували якісну медичну допомогу.

Зокрема, кошти, виділені на сесії, планують спрямувати і на придбання додаткового обладнання для міського перинатального центру. Робота над створенням сучасного закладу на базі пологового будинку №3 не припиняється, частину устаткування вже закупили.

Наразі планують придбати апарат УЗД експертного класу, гінекологічні крісла, у тому числі, пристосовані для людей з інвалідністю, лапароскопічні стійки та ін.

«У центрі будуть функціонувати сучасні відділення реанімації для немовлят та породіль. Ми хочемо щоб жінки та діти отримували послуги високої якості тут, на місці. Щоб нашим жителям не доводилось звертатися до київських та інших лікарень», – зазначив Анатолій Петров.