У Миколаєві на базі КП “Миколаївелектротранс” розпочалися навчання водіїв тролейбусів

8:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“Миколаївелектротранс” — єдине підприємство в Миколаєві, що здійснює підготовку за спеціальністю “Водії тролейбусів і трамваїв”. Станом на 18 квітня керувати електротранспортом навчаються 22 людини з 30 можливих у групі.

Про це Суспільному розповіла прес-секретарка КП “Миколаївелектротранс” Катерина Висоцька.

“Відповідно до навчальної ліцензії, акредитованої Міністерством освіти і науки України, передбачений випуск одночасно 30 студентів за навчальною програмою “Водій тролейбуса”. Також можемо одночасно навчати 30 водіїв трамваїв. Набір рекордний за останні роки. Нам вдалося набирати приблизно таку групу до війни, але не змогли її запустити, почалась війна”, — розповіла Катерина Висоцька.

Катерина Висоцька говорить, що від початку повномасштабного вторгнення це вже друга група. Перша склала іспити два тижні тому, на початку квітня. З семи студентів, яких відібрали для навчання, до фінішу з різних причин дійшли три людини.

“Ці студенти будуть навчатись 3,5 місяці. Спочатку теоретична основа, потім — практика. На практику студентам виділяють окремий транспорт. З інструктором вони проїжджають певну кількість годин перед тим, як скласти іспит. Всі студенти спочатку складають іспит на базі КП, фінальний — у сервісному центрі МВС”, — сказала Катерина Висоцька.

У групі, яка розпочала навчання 17 квітня, 22 студенти. З них 12 жінок і 10 чоловіків. Вікова категорія в середньому 35-40 років.

“Від Миколаївського обласного центру зайнятості директор Дмитро Оборонько вручив майбутнім водіям п’ять ваучерів. Тобто оплата за підготовку цих студентів буде відбуватись коштом Центру зайнятості. Серед тих, хто отримав ваучер, є внутрішньо переміщена особа і люди віком старші 45 років. Сума кожного з п’яти ваучерів від Центру зайнятості — 28 тисяч 600 грн, це сума стипендії на весь період навчання”, — розповіла Катерина Висоцька.

За словами Катерини Висоцької, іншим студентам стипендії оплачуватиме КП “Миколаївелектротранс”. Підприємство протягом 14 тижнів навчання витрачає на одну людину 53 тис. 65 грн. У цій сумі врахована зарплатня викладачам і оплата стипендій на весь період навчання.

“Викладачі — це здебільшого працівники нашого підприємства. За викладацьку роботу вони отримують додаткову оплату коштом КП. Також ми залучаємо третіх осіб з інших організацій, щоб читати програму з організації безпеки дорожнього руху, та з надання домедичної допомоги. Це фахівці, які мають дозволи на навчання”, — розповіла Катерина Висоцька.

Потреба у водіях тролейбусів, з урахуванням наявної кількості транспорту – майже 200 людей. Станом на 18 квітня на лінію виходить 28 тролейбусів по маршрутах №2, 6, 7, 9, за можливості випускати до 60 одиниць.

За словами Катерини Висоцької, зарплата водіїв, які приходять одразу після навчання без підвищення кваліфікації, класності, — 15 тис. грн без відрахувань. Водії із досвідом за бажанням можуть акредитуватися, щоб бути водієм-наставником, навчати студентів. І їм також нараховуються надбавки за роботу.