У Миколаєві до серпня 2022 року всі багатоквартирні будинки мають бути обладнані лічильниками води

17:53

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

водоканал, николаев, дуденко, фото александра сайковского, брифинг

До 1 серпня 2022 року всі багатоквартирні будинки у Миколаєві мають бути обладнані вузлами комерційного обліку — лічильниками води. Встановити їх вимагає Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Про це на брифінгу у міськраді розповів генеральний директор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко.

водоканал, николаев, дуденко, фото александра сайковского, брифинг

«Це так звані загальнобудинкові лічильники, які забезпечують облік споживання води в усьому багатоквартирному будинку, — зазначив керівник підприємства. — Його встановлення надасть можливість контролювати витрати води у будинку, оскільки різниця між квартирними (розподільчими) і будинковим (комерційним) лічильником буде сплачуватись споживачами пропорційно до об’ємів спожитої послуги. Зауважу, що встановлення комерційного вузла обліку є обов’язковою вимогою законодавства. З іншого боку встановлення комерційних вузлів обліку стимулюватиме управляючі компанії до ремонту та заміни комунікацій, які вже зношені і призводять до втрат води».

водоканал, николаев, дуденко, фото александра сайковского, брифинг

Треба зауважити, що витрати «Миколаївводоканалу» на встановлення у багатоповерхівках приладів комерційного обліку води включаються до складу тарифів на централізоване водопостачання. Але у випадках, якщо лічильники були встановлені власником самостійно, або були у наявні в момент підключення до мереж підприємства, — тоді не входять до складу тарифу.

Для будинку, де ще не встановлений комерційний лічильник, тариф буде вищий, ніж для будинку, який ним вже обладнано.

Борис Дуденко також зазначив, що надалі передбачено тарифи відкоригувати та запровадити абонплату на постачання води. Це вимушена дія, оскільки суттєво зросла вартість електроенергії та пального. Зросли також ціни на запчастини, розхідні матеріали. Підвищився й рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

Кервінник підприємства зауважив, що корегування тарифів матиме місце тільки після їх затверждення в НКРЕКП.