У Керченській протоці вражено російський танкер SIG

6:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Керченській протоці російський танкер SIG отримав пошкодження внаслідок атаки надводних безпілотників.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Повідомляється, що торгове судно нещодавно прийшло з Туреччини і було пришвартоване неподалік Кримського мосту.

За даними росЗМІ, внаслідок вибуху у танкера пошкоджено машинне відділення та суднову надбудову. Наразі вода не надходить до танкера, екіпаж планує найближчим часом самостійно вивчити пошкодження.

Судно отримало пошкодження моторного відсіку та рубки.

У повідомленні “Росморречфлоту” йдеться, що з танкера “Сіг”, який отримав пробоїну в результаті атаки дрона, відкачують воду. Незважаючи на пробоїну, судно перебуває на плаву.

Раніше до нього з Новоросійська вирушили два буксири, які мають відбуксирувати танкер у порт для ремонту.

Як повідомили джерела в СБУ, підрив танкера SIG, який транспортував паливо для російських військ, є новою спецоперацією СБУ та ВМС України у Чорному морі.

Вона проходила вже за класичним сценарієм: надводний дрон, 450 кг тротилу, вибух. Як результат – один з потужних нафтових танкерів РФ (збудований у 2014 році, майже 5 тисяч тонн) розпочав “отрицательное плавание” біля Кримського мосту.

“Свою чергову успішну спецоперацію СБУ проводила спільно з ВМС. Цікаво, що вона відбувалася саме в територіальних водах України”, – зазначають джерела.

Танкер “Сіг” потрапив під санкції США

Танкер “Сіг” у 2019 році був включений до санкцинних списків США через постачання палива до Сирії. На момент запровадження санкцій судно належало судноплавній компанії “Транспетрочарт”.

Санкції пов’язані з постачанням до Сирії авіаційного палива. У Мінфіні США стверджували, що група компаній розробила схему поставок авіаційної гасу угрупованню російських військ у Сирії.

Аналітики з компанії Lloyd’s List Intelligence зазначали, що вже після повномасштабного вторгнення РФ танкер регулярно здійснював плавання з акваторії Азовського та Чорного морів до берегів Сирії, більшу частину часу пересуваючись із вимкненими трасподерами.