У гуманітарному штабі “ДОФ” відкрилася фотовиставка-інсталяція “Фортеця півдня: Миколаїв”

8:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У миколаївському гуманітарному штабі “ДОФ” 30 березня відкрилася фотовиставка-інсталяція “Фортеця півдня: Миколаїв, Херсон, деокуповані території”. Організатори представили кадри війни, більше ніж сто фотографій Сергія Кононенка та Дмитра Скороходова, які раніше ніде не публікувалися. Крім фото, на виставці представили експонати з місць бойових дій.

Про це  Суспільному розповів волонтер “ДОФу” Володимир Алексєєв.

Миколаїв, Херсон, Чорнобаївка, Посад-Покровське, Луч та інші населені пункти показали на світлинах в експозиції виставки “Фортеця півдня”. 44 професійних фото Сергія Кононенка та Дмитра Скороходова і сотні тих, що робили волонтери, представлені у двох залах волонтерського центру “ДОФ”.

За словами Володимира Алєксєєва, окрім світлин в залах представлена продукція, яку виготовляє волонтерський центр, а також залишки снарядів, гільз та інших речей, які дають уявлення про те, що таке війна.

Організатор Володимир Алексєєв розповідає, що більшість з цих кадрів — ексклюзивні і раніше ніде не публікувалися. Через питання безпеки їхні автори не розголошували інформацію про свою діяльність.

На одній зі світлин зображена жінка, яка стоїть на вулиці над весільними фото — вони змішалися з уламками житлового будинку. Побачене настільки вразило фотографа Сергія Кононенка, що розповідаючи про ті події навіть через місяці, чоловік заплакав. Разом з волонтерами Сергій об’їздив багато населених пунктів, які були в окупації або під обстрілами.

Володимир Алексєєв говорить, що антураж приміщення спеціально під розміщення експозиції не готували, щоб зберегти атмосферу та дух волонтерського центру. Сама будівля не аварійна, але потребує ремонту. Такими заходами, розповідає волонтер, хочуть привернути увагу до історичного місця.