“Тварини тут перебувають до повного одужання”. У Миколаєві стерилізують безпритульних котів та собак

13:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У центрі захисту тварин Миколаєва щодня стерилізують 20 собак та 10 котів, більшість з них бездомні. У такий спосіб підприємство намагається запобігти зростанню кількості тварин на вулицях у весняний “шлюбний період”.

Про це  Суспільному розповіла директорка комунального підприємства “Центр захисту тварин” Олександра Купінець.

За її словами, на території підприємства станом на 23 квітня перебуває близько 120 тварин.

“Тварин побільшало. Здебільшого це цуценята, які з’являються за рахунок безвідповідальності деяких людей, які їх просто викидають на вулицю. У цьому плані побільшало, але так загалом ситуація більш-менш стабільна. Ми їздимо, стерилізуємо, також ревакцинуємо від сказу”, — сказала директорка установи.

Операції зі стерилізації роблять одночасно в різних приміщеннях закладу. З котами працює одна фахівчиня, із собаками — дві. Стерилізація триває до 15 хвилин, говорить головна лікарка “Центру захисту тварин” Ксенія Копилова.

“Підготовка довша ніж сама стерилізація. І післяопераційний вихід собаки з наркозу приблизно дві години. Вже завтра вона буде повноцінно їсти та відпочивати. У нас просидить ще неділю, щоб ми впевнились, що в неї немає постопераційних проблем”, — зазначила Ксенія Копилова.

Поки собака під наркозом, її чипують, кріплять бирку. Також, додає фахівчиня, здійснюють комплексне щеплення.

“Вакцинуємо від сказу. Обробляємо від екто- та ендопаразитів — це блохи, кліщі, гельмінти”, — зазначила головна лікарка закладу.

Ветеринарка Валентина Данилів стерилізує кішок у сусідньому приміщенні. На операційному столі одна “пацієнтка”, очікують ще дев’ять. Для бездомних та безпородних домашніх кішок стерилізація безкоштовна. Процедура триває до 20 хвилин.

Цей заклад є лікувальним, а не притулком для тварин, наголошує директорка центру Олександра Купінець.

Тобто, тварини, яких відловили, тут перебувають на час стерилізації та інших процедур до повного одужання, в середньому два тижні. Після цього, якщо їм не знаходять нових господарів, то відпускають в місце відлову.

Від початку 2024 року, говорить Олександра Купінець, на підприємстві простерилізували понад 1000 собак та 600 кішок. Також співробітники підприємства влаштовують виїзні виставки-прилаштування для собак і котів. За останні три місця прилаштували 83 тварини.