The New York Times – про те, як Байден і Зеленський вибудовували партнерство

21:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Команда Байдена припускала, що Зеленського або буде вбито, або він очолить уряд у вигнанні: “Але одягнений в оливково-зелений світшот, він відмовився від пропозицій покинути Київ, розлючений тим, що американці сумніваються в рішучості України”, — NYT про те, як Байден і Зеленський вибудовували партнерство.

Головне:

▪ Вони не завжди були такими дружніми – раніше Байдену не подобалося, що Зеленський замість подяки просить у США все більше і більше озброєння. Влітку 2022 року Байден оговтався, коли зателефонував Зеленському, щоб повідомити про схвалену допомогу у розмірі 1 млрд доларів, і почув від українського лідера негайний перелік того, що йому ще потрібно.

▪️ Байден вважав, що РФ захопить Україну та припускав, що Зеленський може не витримати російського тиску.

▪️Небажання Байдена надати найсучасніше озброєння дратує Зеленського, але він навчився повільно послаблювати опір, щоб зрештою отримати багато з того, що він хоче.

▪️Хоч Байден поділяє мету Зеленського вигнати російських загарбників, він побоюється спровокувати Путіна на ескалацію війни за межами України або на ядерний конфлікт.

▪️Байден і Зеленський є історично дивною парою: 80-річний кар’єрний політик та 45-річний сатирик, який колись грав президента на телебаченні.

▪️Відносини зміцнилися в останні місяці. Гучний візит Зеленського до Вашингтона напередодні Різдва справив враження на Байдена та його радника Саллівана.

▪️Зворотний візит Байдена до Києва наголосив на їхній солідарності, оскільки Зеленський щиро подякував йому за допомогу, яку “запам’ятають назавжди”.

▪️Під час візиту Байдена до Києва президенти США та України вітали один одного з легкою фамільярністю старих друзів: “Як діти? Я дуже радий вас бачити”, – сказав Байден. Зеленський у відповідь запитав про Джіллу Байден.