The Guardian: В Ірані почалися внутрішні суперечки через поставки безпілотників росії

12:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Иранский дрон камикадзе Шахид

В Ірані почалися внутрішні суперечки через рішення постачати росії дрони, які вона використовує у війні з Україною. Проти цього вже публічно виступили декілька впливових людей.

Про це пише The Guardian.

Зокрема, редактор іранської газети Jomhouri Eslami Масіх Мохаджері заявив, що Іран мав би на офіційному рівні порадити росії дотримуватися міжнародного права, заборонити росії використовувати іранські безпілотники, якщо вони були поставлені до початку війни та підтримувати більш тісні відносини з Україною. Його заяви широко розтиражували інші іранські газети.

Він також звернувся і до міністра закордонних справ Ірану Хосейна Амірабдоллахіана з питанням, чому там одразу не заборонили рф використовувати іранські дрони та чому там не докладають зусиль до того, щоб стати посередниками між Україною та рф. Мохаджері наголосив, що Іран міг би бути посередником, не зашкодивши своїм відносинам із росією.

Колишній посол Ірану у росії Нематолла Ізаді припустив, що між МЗС та військовими не було доречної комунікації, і через це у зовнішньополітичному відомстві нічого не знали про поставку дронів. На його думку, іранська влада вважала вигідним продаж дронів, але «здається, піддалася обманній операції росії, яка, на мою думку, зовсім не служить нашим національним інтересам».

Раніше офіційний представник Міністерства закордонних справ Ірану Насер Канаані публічно заперечив поставки їхніх військових безпілотників російській армії. Навіть попри те, що українські військові вже збили десятки таких дронів.

1 листопада видання CNN із посиланням на західних чиновників, які уважно стежать за програмою озброєння Ірану, написало, що Іран планує передати росії приблизно 1 000 балістичних ракет і дронів для війни проти України. Водночас Пентагон поки не має підтверджень, що Іран міг передати росії балістичні ракети малої дальності або планує це зробити.

5 листопада міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амірабдоллахіан заявив, що його країна постачала росії дрони-камікадзе, але нібито ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну.