Світовий Банк з початку війни допоміг Україні отримати $20 млрд

10:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З початку повномасштабного вторгнення Світовий банк зміг мобілізувати міжнародних партнерів та допоміг Україні отримати майже 20 млрд доларів. Про це повідомив голова Національного банку Андрій Пишний у Facebook у четвер, 13 квітня.

Він нагадав, що вчора на спільній зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та керівництвом Світового банку – президентом Девідом Мелпасом та керуючим директором Анною Б’єрде – було оголошено про виділення нашій країні додаткових 200 млн доларів на відновлення енергетики.

“За рік з початку воєнного вторгнення Росії Світовий банк вже зміг мобілізувати міжнародних партнерів і допоміг отримати Україні майже 20 млрд доларів. Це найбільший внесок серед донорів”, – зазначив Пишний.

Глава НБУ зазначив, що Україна продовжує сподіватися на збереження провідної ролі Світового банку у координації залучення міжнародної фінансової підтримки та реалізації проектів, які допоможуть відновленню України.

“Зокрема, під час зустрічі обговорили такий важливий напрямок роботи як побудова комплексної системи страхування військово-політичних ризиків. Система необхідна вже зараз, щоб формувати передумови для відновлення економіки та залучення інвестицій. Національний банк активно залучений до цього процесу, вже маємо концепцію системи та працюємо з міжнародними експертами над її удосконаленням”, – зазначив Пишний.