Стороннім вхід заборонено: до Миколаївської міськради пускатимуть лише за спеціальними перепустками

18:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській міськраді планують запровадити новий механізм допуску до будівлі — вхід за електронними перепустками. Правила відвідування вже частково діють, зокрема днями до будівлі не пустили журналістів.

Які нині діють правила відвідування міськради та як буде працювати нова ініціатива, з’ясовувало  Суспільне.

Керуючий справами виконавчого комітету міської ради Андрій Волков розповів, що були вимушені зробити допуск людей до міськради з погодження того чи іншого чиновника або департаменту, адже часто надходили повідомлення про замінування будівлі. За словами Волкова, це рекомендація правоохоронних органів задля безпеки.

“До 2022 року у нас був вхід вільний і ми нічого не обмежували. Це не нові правила і вони одночасно діють в інших міських радах. Наприклад, в КМДА або у Львівській міській раді, Вінницькій міській раді. Вони вже тривалий час використовують ці правила. Започаткували їх набагато раніше ніж Миколаївська міська рада”, — каже Андрій Волков.

Головна редакторка місцевого видання Катерина Середа розповідає, її журналісти мали взяти коментарі у чиновників міської ради після однієї з апаратних нарад, але не змогли потрапити до адмінбудівлі. Надіслали запит до міського голови і отримали відповідь, що з лютого 2022 року діють нові правила відвідування міськради.

“І ми стикнулися з тим, що виявляється доступ до ради обмежений або заборонений для журналістів, якщо це не запрошення від тих самих посадовців. Виглядає як певний ручний режим. Тобто “Якщо ти пишеш про нас добре — ми тебе пустимо, якщо критикуєш або проводиш якісь журналістські розслідування — то ми не знайдемо часу, щоб з тобою поспілкуватися”, — розповіла Катерина Середа.

Ще один містянин, позаштатний журналіст іншого місцевого видання Ігор Фількенштейн каже, обурився, коли дізнався про нововведення. Проте поки з доступом до міськради проблем не мав.

“Спочатку я подумав, що це фейк. А коли дізнався, що це правда, то можу сказати, що це нагадує якусь провокацію. Міськрада — це громадське місце. Будь-який громадянин України має право туди зайти, а журналіст — тим паче”, — вважає Ігор Фількенштейн.

За словами юриста Андрія Саченка, чинним законодавством органам самоврядування не заборонено встановлювати правила відвідування їхніх будівель.

“Будь-яка організація відповідно до внутрішніх нормативів і правил може за регламентом встановлювати правила внутрішнього розпорядку. Саме в цих правилах можуть застосовуватися певні обмеження щодо відвідування та правил перебування громадян на території відповідної установи”, — сказав юрист.

За словами керуючого справами виконавчого комітету міськради Андрія Волкова, якщо зараз в міську раду пускають у супроводі представника відділу інформаційного забезпечення або самого чиновника, то пізніше цей механізм планують спростити.

“Ми зараз закупимо відповідну кількість перепусток для інших відвідувачів і будемо видавати. Наприклад, якщо структурний підрозділ зазначив, що людина прийде до них на консультацію або проведення будь-яких дій, вона буде записуватись у охорони”, — каже Волков.

“Буде видаватися перепустка і працівник вже не буде спускатися. Вона отримає перепустку, пройде пункт пропуску і підніметься до посадової особи, до якої прямує”.

Перепустки планують закупити протягом двох місяців.

“Спочатку 30. А до кінця року може бути і 50, і більше. Все залежить від попиту. Для посадовців таке правило вже започатковане. І можна побачити як вони проходять через турнікет, прикладаючи свою перепустку”, — розповів керуючий справами виконавчого комітету міськради.

Також, каже Андрій Волков, обговорить з міським головою питання щодо допуску ЗМІ на апаратні наради.