США розробляють нову стратегію щодо України, яка не передбачає звільнення територій

10:38

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Адміністрація Джо Байдена складає нову стратегію щодо війни в Україні, яка зменшить акцент на звільненні захоплених територій та зосередиться натомість на відбитті нових наступів росії, одночасно рухаючись до довгострокової мети — посилення військової сили й економіки України.
Про це пише Washington Post з посиланням на джерела, які зажадали залишитися анонімними.

Як зазначає видання, такий новий план є різкою зміною в порівнянні з минулим роком, коли США та союзники направляли Україні сучасне озброєння з метою швидко відкинути російські сили з окупованих територій. Ця спроба зазнала невдачі, головним чином через сильно укріплені російські мінні поля та передові траншеї, пише WP.

«Цілком ясно, що їм буде важко спробувати здійснити такий же серйозний поштовх на всіх фронтах, який вони намагалися зробити минулого року», — вважає високопоставлений чиновник адміністрації Байдена.

Ідея Вашингтона зараз полягає в тому, щоб Україна поки утримувала свої позиції на полі бою, але «перевести їх [українців] на іншу траєкторію, щоб вони стали набагато сильнішими до кінця 2024 року… і вивести їх на стійкіший шлях», додав співрозмовник WP.

Інший високопоставлений чиновник США підкреслив, що ця стратегія не означає, що українські військові просто будуватимуть власні оборонні окопи «і сидітимуть у них» цілий рік.

За словами американського посадовця, продовжуватиметься боротьба за території в малих містах і селах із мінімальною стратегічною цінністю, запуски ракет і безпілотників з обох сторін, а також російські атаки на цивільну інфраструктуру.

Замість масштабних артилерійських дуелей, які домінували у більшій частині бойових дій, Захід сподівається, що у 2024-му Україна зосередиться на збереженні підконтрольних територій, пише WP. Також західні уряди хочуть, щоб Київ зосередився на тактиці, де досяг найбільшого успіху — ударів на великих відстанях, стримуванні Чорноморського флоту рф і зв’язуванні російських сил у Криму за допомогою ракетних ударів і диверсій.

Планування США є частиною багатосторонніх зусиль майже трьох десятків країн, які підтримують Україну та пообіцяли довгострокову безпекову та економічну підтримку. Кожна з країн готує документ із викладенням своїх конкретних зобов’язань на майбутнє десятиліття.

Велика Британія вже оприлюднила свою 10-річну угоду з Україною, у якій ішлося про внески до «безпеки на морі та в повітрі, протиповітряної оборони, артилерії та бронетехніки», а також фінансову допомогу. Очікується, що наступною буде Франція, і найближчим часом президент Емманюель Макрон відвідає Україну.

Але успіх стратегії майже повністю залежить від Сполучених Штатів — найбільшого донора грошей і зброї для України та координатора багатосторонніх зусиль. Цієї весни адміністрація Байдена сподівається оприлюднити власне 10-річне зобов’язання перед Україною — за умови, що запит Байдена на додаткове фінансування Україні в розмірі 61 мільярда доларів нарешті схвалить Конгрес.

За словами американських чиновників, угода зі США гарантуватиме підтримку короткострокових військових операцій, а також побудову майбутньої української військової сили, здатної стримувати російську агресію. Документ включатиме конкретні обіцянки та програми, які допоможуть захистити, відновити та розширити промислову та експортну базу України, а також допоможуть із політичними реформами, необхідними для повної інтеграції до західних інституцій.