США допоможуть Україні пройти опалювальний сезон

19:11

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

США допоможуть Україні пройти опалювальний сезон, заявив міністр енергетики Герман Галущенко за підсумками зустрічі з послом США в Україні Бріджіт Брінк у п’ятницю, 17 червня.
Як повідомляє прес-служба Міненерго, також на зустрічі обговорили зміцнення співпраці України з американською компанією Westinghouse, зокрема збільшення постачання ядерного палива, це дозволить повністю відмовитися від російських ядерних збірок на українських АЕС, а також побудувати нові блоки за американською технологією.
Галущенко розповів про збитки енергосектору від війни, але запевнив, що українська енергетика має достатній резерв не тільки для забезпечення внутрішнього попиту на електроенергію, а й для експорту в країни Європи.
Сторони також обговорили газовий шантаж з боку Росії в контексті недавнього зниження постачання газу в ЄС та загроз зупинки транзиту.
«Росія впливає на рівень постачання та використовує цей інструмент як зброю задля впливу на ціни», – зазначив Галущенко.
Крім того, сторони приділили увагу крокам для деолігархізації енергосектору, питанням корпоративного управління компаній енергосектору, а також обговорили план проходження наступного опалювального сезону.