Сьогодні, 3 березня, – Всесвітній день дикої природи

14:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Цей пост на своїй сторінці у ФБ розмістила відома миколаївська захисниця природи Тетяна Чичкалюк.
Рішення про визначення 3 березня Всесвітнім днем дикої природи було прийнято на 68-й сесії ООН (20 грудня 2013 р.). День обраний не випадково – 51 рік тому, саме 3 березня 1973 року, в Вашингтоні була підписана “Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою знищення”.
Вступила в силу конвенція, правда, тільки 1 липня 1975 року. У сімдесят третьому році конвенцію підписало 80 країн. Сьогодні до списку країн, які підписали конвенцію, входить 180 держав. Дана конвенція є однією з найбільших угод з охорони дикої природи. Участь в ній добровільна. Хоча дотримання положень є обов’язковим для всіх її підписантів, спеціальних національних законів для цього не потрібно. Угода, скоріше, забезпечує рамки, які поважаються кожною стороною і на підставі яких країна будує власні правила.
🇺🇦 Україна стала Договірною Стороною цього міжнародного акту відповідно до Закону України “Про приєднання України до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення”, від 14 травня 1999 року № 662-XIV. Конвенція набула чинності на території України 24 роки тому – 29 березня 2000 року. Мета конвенції в тому, щоб гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню і накласти на неї певний контроль. Угода надає різні ступені охорони для понад 33 000 видів представників флори і фауни і вимагає, щоб весь імпорт, експорт, реекспорт та інтродукцію з моря проводилися на підставі дозволів та сертифікатів. Список таких регульованих видів складається на конференції сторін. Зараз приблизно 5000 видів тварин і 28 000 видів рослин знаходяться під охороною CITES проти надмірної їх експлуатації за допомогою міжнародної торгівлі.
“Ці все екоініціативи стосувалося людей розумних, а не тих хто топчеться і знищує сьогодні важкою зброєю наші заповідні терена… Мої думки сьогодні про Кінбурн. Стає більше спогадів, меньше слів уголос, більше віри: повернемося, наш рідненький”, – відзначила в своєму пості Тетяна Чичкалюк.