Щоби пам’ятали. Художниця Серафима Сенкевич

13:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

1 травня – земний день народження відомої художниці Серафими Федорівни Сенкевич. І хоча її сьогодні уже немає з нами, варто згадати цю талановиту майстриню, яка залишила на землі прекрасні живописні роботи та добру пам’ять про себе. Народилась у 1941 році. Пішла з життя у 2021-му.

“Твори Серафими Сенкевич відзначаються темпераментом, яскравою колористикою. Буяння розкішної багатобарвної природи, здається, вихлюпує з рам і сповнює повітря пахощами квітучих яблунь та пронизливою духмяністю сонячних лісових полян. Затишні хвилі молдавських Кодрів, могутні зелені перевали Карпат сусідують із мирними кольорами українського степу, синіми стрічками річок та жовтим золотом ланів. Узагальнені символи легко переходять у філігранно вимальовані букети польових квітів. Полотна дихають свіжістю, відсвічують здоров’ям, дають передчуття щастя, випромінюють енергію квітування, зростання, відновлення, а часом і відчайдушного забуття тривог та негараздів”, – так оцінювали її роботи мистецтвознавці.

Картини художниці знаходяться у багатьох музеях, прикрашають приватні колекції в Україні, Молдові, Угорщині, Росії, Франції, США, Німеччині, Японії, Словаччині та інших країнах.

Заслужений діяч мистецтв України (1993), голова Миколаївського клубу жінок- художниць (1995), керівник галереї мистецтв Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.

Член Спілки художників Молдови (1961), член Національної Спілки художників України (1970).

 

Пропонуємо вашій увазі очерк журналістки Олени Кураси про видатну художницю, який був опублікований в нашій газеті “Вечерний Николаев” до ювілею Серафими Сенкевич.

«Кисть художника везде находит тропы…». Юбилей Серафимы Сенкевич