Що потрібно знати про йодид калію

7:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У випадку ймовірної ядерної катастрофи — аварії на атомній електростанції або застосуванні російськими військами ядерної зброї — в Міністерстві охорони здоров’я рекомендують вживати йодид калію. Проте медичний препарат потрібен не всім, а декому може навіть нашкодити.

Як працює йодид калію, кому та коли варто його вживати, розповіла кореспондентам Суспільного сімейна лікарка та волонтерка Марія Кудрінська.

Для чого вживають йодид калію

Нам потрібна дуже висока доза йоду, щоб наша щитоподібна залоза була зайнята цим йодом, а не радіоактивними ізотопами, які можуть бути принесені разом з радіоактивним пилом. Для цього ми й п’ємо йодид калію, щоб наша щитоподібна залоза не брала певний проміжок часу йод ззовні.

Коли потрібно пити йодид калію

Просто так його пити не потрібно. Якщо ДСНС або офіційні владні структури не повідомили про певну загрозу і не дали команду “пити”, то робити цього не треба. Його потрібно приймати орієнтовно за шість годин до приходу пилової хмари, але не пізніше 24-х годин з моменту катастрофи, тобто на 25-ту годину сенсу вже немає.

Кому не можна вживати йодид калію

Йодид калію всім не потрібен, декому він може навіть нашкодити. Є певні захворювання щитоподібної залози, при яких категорично забороняється прийом високих дозувань йоду. Також людям, старшим за 40 років, не потрібно вживати йодид калію. Після 40 років щитоподібна залоза взагалі вже не бере йод ззовні. Тобто сенсу в прийомі йодид калію немає.

Чим може нашкодити препарат

Йодид калію може нашкодити функціям, які виконує щитоподібна залоза. Якщо в разі якоїсь неіснуючої небезпеки ми збільшимо в організмі кількість йоду, то ми можемо створити токсичний зоб – це патологічний стан, він потребує лікування, достатньо довгого, не скажу, що болісного, але неприємного. Деяким просто протипоказані високі дози йоду через супутні патології. Тому варто проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

Чи можна замінити йодид калію іншими препаратами або народними методами

Будь-які народні методи в цьому випадку не є логічними і не мають право на існування. Формат препаратів типу звичайного йоду дозволяється, але є проблеми з правильним дозуванням. Деякі люди скупають йодомарин і на початку повномасштабної війни взагалі був неадекватний ажіотаж на гормони для щитоподібної залози. Це немає жодного сенсу. Через це люди, у кого дійсно є проблеми із щитоподібною залозою, не могли знайти собі препарати для лікування”.