СБУ заочно оголосила про підозру російському олігарху Олєгу Дерипасці та його менеджерам

15:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

СБУ заочно оголосила про підозру російському олігарху Олєгу Дерипасці та його менеджерам в Україні у справі про постачання із Сумщини в рф сировини для виробництва ракет. Але це повинно було статися ще у 2019-му, — авторка та ведуча “Схем” Наталя Седлецька.

Учора обвинувачення Дерипасці висунули за сімома кримінальними статтями. Пресслужба СБУ повідомила, що в Україні затримано двох місцевих топ-менеджерів російського бізнесмена. Ідеться про директора видобувної компанії “Глухівський кар’єр кварцитів” і “куратора цієї установи від російського олігарха”, уточнили у спецслужбі.

З 2012 року і до початку вторгнення російських військ керівництво “Глухівського кар’єру кварцитів” постачало в росію партії гірських порід для виплавки сталі. Цю сировину компанії Дерипаски продавали військовим підприємствам рф, зокрема для виробництва балістичних ракет, дронів і радіолокаційних систем.

Седлецька зазначає, що про діяльність Дерипаски та його партнерів українська влада знала ще, як мінімум, з 2019 року, коли “Схеми” опублікували детальне розслідування у цій справі.

“Відтоді не було жодної офіційної реакції влади. Нічого не було виправлено аж до повномасштабного вторгнення рф. Дерипаска так і продовжував возити українські кварцити із високим вмістом кремнію із Сумщини на оборонні заводи рф аж до лютого 2022 року. Допоки ці ракетні комплекси з українським кремнієм не полетіли по самих українцях.
Тільки ПІСЛЯ вторгнення влада спромоглася на реакцію — націоналізувала підприємство Дерипаски, яке працювало за ліцензією Держгеонадр на Глухівському кар’єрі кварцитів.
І тільки сьогодні, у лютому 2024 року, йому було оголошено про підозру.
Дякуємо, звісно. Але чому на це пішло стільки років? Чому було змарновано стільки часу?”, — запитує журналістка.