Росія створює гуманітарну трагедію в Україні, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ, – ISW

12:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Завдаючи ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, Росія намагається створювати великі економічні та гуманітарні проблеми для України. Таким чином країна-терорист сподівається призупинити контрнаступ Збройних сил України.

Крім того, у РФ вважають, що регулярні теракти послаблять волю України до війни. Про це, як повідомляє OBOZREVATEL, йдеться в аналітиці Інституту вивчення війни.

Експерти констатують, що руйнування критичної цивільної інфраструктури в Україні створюватиме все більше економічних та гуманітарних проблем. Особливо гостро питання постане зі зниженням температури.

Зазначається, що за останні тижні російські обстріли та удари пошкодили приблизно 30% енергетичної інфраструктури України, що призвело до віялових відключень електроенергії по всій країні. При цьому на ситуацію на полі бою ця ситуація ніяк не вплине.

“Кампанія Росії із завдання ударів по українській енергетичній інфраструктурі створює гуманітарну трагедію, не змінюючи істотно ситуації на полі бою, і російські виправдання для таких ударів стають все слабшими”, – пишуть аналітики ISW.

На думку експертів, обравши тактику терору, країна-агресор РФ намагається послабити волю України до війни та змусити український уряд використати додаткові ресурси для захисту цивільного населення та енергетичної інфраструктури замість того, щоб спрямовувати їх на контрнаступ України на сході та півдні.