Рідкісна амфора четвертого століття до нашої ери та грецька посудина поповнили колекцію Миколаївського краєзнавчого музею

17:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Це експонати, які розповідають історію Давньої Ольвії. Колхідську амфору та кратероподібну посудину знайшли під час підводної експедиції на затонулому кораблі поблизу Кінбурна.

Про це  Суспільному розповіла завідувачка науково-експозиційного відділу музею Наталя Софієнко.

Копія торгового корабля 4-3 століття до нашої ери представлена у тематичній експозиції Давньої Ольвії. Новий експонат додали у 2023 році.

“У 2018 році біля Кінбурна підводні археологи віднайшли корабель. Він так і залишається на дні Чорного моря, але його дослідили, сфотографували, є знахідки з цього корабля, тому наші реставратори вирішили відтворити цей корабель на нашій експозиції. Поряд ми показуємо і карту — це його торговий шлях”, — розповіла Наталя Софієнко.

На мапі торгового шляху показано, що судно направлялося до Ольвії. З певних обставин, каже фахівчиня, воно не дійшло. Однак збереглися деякі предмети, які перевозили на торговому кораблі. Експонати, які дістали з дна під час підводної експедиції, представлені у музеї.

“Колхідська амфора — це єдина ціла амфора колхідського типу, яка є в Україні. І також кратероподібна посудина — це унікальний експонат з Аттики  — регіону Греції – четвертого століття до нашої ери”, — говорить завідувачка науково-експозиційного відділу.

Демонструють предмети стародавньої історії України у музеї з кінця серпня 2023 року. Локація була закрита від початку повномасштабного вторгнення. З вересня музей почав проводити екскурсії для учнів шкіл.

“Усе, що ми до початку повномасштабного вторгнення демонстрували, все те, саме, навіть в меншій кількості ніж раніше, відновлено в експозиції, тому що деякі експонати ми не показуємо, вони зберігаються в наших фондосховищах, а деякі експонати взагалі евакуйовані”.

Давньогрецькі тематичні екскурсії організовують щонеділі у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї за попереднім записом, говорить Наталя Софієнко. Детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті музею.