08.02.2023 09:22

Придатних до використання артилерійських і ракетних запасів у Росії до початку 2023 року – високопосадовець США

8:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

РСЗО Смерч, Град, Торнадо, обстрел, артеллерия

Росія через спалення усіх запасів на десятому місяці широкомасштабного вторгнення використовує боєприпаси з десятиліттям давності з високим рівнем відмов. Придатних до використання запасів у Росії є до 2023 року.

Таку думку висловив високопоставлений чиновник США на умовах анонімності, інформує Reuters.

“Вони (Росія) готові використовувати старі боєприпаси, деякі з яких були вироблені понад 40 років тому”, — сказав чиновник на умовах анонімності.

Сполучені Штати звинувачують Росію в тому, що вона звертається до Ірану та Північної Кореї за додатковою вогневою потужністю, оскільки РФ вичерпує свої регулярні поставки боєприпасів.

Високопоставлений військовий чиновник США оцінив, що Росія використає свої повністю придатні запаси боєприпасів до початку 2023 року, якщо не вдасться до іноземних постачальників і старіших запасів.

“Ми оцінюємо таку інтенсивність обстрілів, з якою Росія використовує свої артилерійські та ракетні боєприпаси з точки зору того, що ми б назвали повністю справними артилерійськими та ракетними боєприпасами. Ймовірно, вони могли б робити це до початку 2023 року”, – сказав чиновник.

За його словами, використання старого озброєння пов’язане з ризиком несправності останнього.

“Іншими словами, ви завантажуєте боєприпаси, схрещуєте пальці і сподіваєтеся, що або вони відразу вибухнуть або вибухнуть коли приземляться”, — сказав чиновник.

Іран передав безпілотники Росії для використання в Україні, заявили представники США та України. Москва також намагається отримати сотні балістичних ракет від Ірану та пропонує Тегерану безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки натомість, заявив у п’ятницю представник Британії в ООН.

Уряд Австралії запроваджує санкції проти 13 осіб та двох організацій у відповідь на порушення прав людини Іраном та Росією.

Росія намагається отримати більше озброєння, відтак підтримка Іраном російських військ, ймовірно, зросте в найближчі місяці.

У розвідці Великої Британії прокоментували перше за три тижні застосування росіянами іранських дронів-камікадзе. У відомстві вважають, що Москва відновила атаки іранськими БПЛА, оскільки отримала від Тегерану нову партію безпілотників.