Проєкт «Марія малює» – 100 невідомих творів художниці Марії Примаченко

13:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Національний центр «Український Дім» презентує унікальний проєкт «Марія малює» — 100 невідомих творів легендарної художниці Марії Примаченко (1908-1997). На виставці, що триватиме в Києві з 7 липня до 27 серпня, відвідувачі вперше побачать її картини з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица, які раніше ніколи не виставлялися.

Назва проєкту «Марія малює» відсилає до альтруїстичного світогляду художниці, до її стійкості та відданості своєму всесвіту. Саме тому слоганом виставки став вислів самої художниці: «Щоб люди жили, як квіти цвіли».

Чорнобильський краб кожного українця за серце шкрабає

Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: Другу світову війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає.

Після трагедій війни Примаченко майже на 10 років полишила малювання, але повернулася,
бо творчість була її способом існування.

Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи.

  • Прилетів звір Горинич до Покотигорошка
  • Марія Примаченко — одна з найвідоміших представниць «наївного мистецтва». Все
  • життя вона прожила у селі Болотня на Київщині, де почала розписувати стіни будинків. Невдовзі унікальний стиль художниці підкорив Париж, Лондон, Монреаль і Прагу. Примаченко була вшанована ЮНЕСКО, її творами захоплювалися Пабло Пікассо та Марк Шагал. За своє життя художниця створила понад 3000 робіт, зокрема 800 картин, на жодній із них немає однакових фантастичних звірів чи орнаментів на їхніх вишиванках.
  • За свій цикл робіт «Людям на радість» художниця отримала звання лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка. Повний цикл експонувався на виставці номінантів 1966 року в Києві у Спілці художників України.

Дарую дорогій армії українську паляницю