Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен приїхали до Миколаєва. Вони відвідали поранених українських захисників в одному зі шпиталів

14:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це повідомив президент України у Telegram.

“Важливо, щоб наші воїни змогли пройти не лише фізичну, але й психологічну реабілітацію. Велика подяка всім медичним працівникам, які оберігають здоров’я наших захисників. Бажаю якнайшвидшого одужання!” — наголосив Володимир Зеленський.

У межах робочої поїздки президент провів нараду щодо поточної ситуації в області. Він обговорив оперативну ситуацію на півдні України, наслідки ракетних і дронових атак російських військових.

Зокрема порушили питання стану енергетичної інфраструктури регіону. Ще обговорили засоби її захисту й темпи відновлення.

Глава держави обговорював питання відбудови закладів освіти Миколаївщини, довгострокове відновлення економіки регіону й створення нових робочих місць.

Нагадаємо, Данія на прохання влади Миколаївської області передала близько 11 тонн обладнання для налагодження водопостачання й опалення в умовах, коли російські удари частково зруйнували енергосистему.

В межах заходів повоєнної відбудови України Данія взяла на себе відповідальність за відновлення Миколаєва.

Міністерство закордонних справ країни раніше виділило 119,5 мільйона датських крон (16 мільйонів євро) на підготовку до зими у Миколаєві та Кременчуці, зосередившись на ремонті будівель та аварійному ремонті систем водопостачання та централізованого теплопостачання.

Після цього в грудні 2022 року було схвалено пакет допомоги для України в розмірі 265,6 мільйона євро, з яких 75 мільйонів євро спрямовані на гуманітарну підтримку, а 190,6 мільйона євро – на вирішення критично важливих для України пріоритетів в енергетичному секторі.

Премьер Дании и Владимир Зеленский в Николаеве