Православні церкви борються за Києво-Печерську лавру

11:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У сьогоднішньому випуску швейцарської газети Neue Zürcher Zeitung розповідають про посилення Православної Церкви України на фоні війни, яку росія веде проти України.

Печерний монастир у столиці України Києві вважається колискою східнослов’янського православ’я. Той, хто його контролює, має не лише релігійну легітимність, а й політичну владу. До кінця року в монастирі, заснованому в 1051 році і визнаному ЮНЕСКО об’єктом всесвітньої спадщини, господарювала Українська православна церква Московського патріархату, яка десятиліттями була близька до Кремля.

Але в суботу митрополит Епіфаній – глава конкуруючої церкви – прочитав тут месу на православне Різдво. Він перший представник державної Православної Церкви України, який отримав цю честь у величному Успенському соборі. Богослужіння, яке проходить в умовах суворих заходів безпеки, свідчить про бажання Києва стримати вплив проросійських сил у Печерській Лаврі.

Це тим більше важливо, що Кремль і його союзник Московський Патріархат оголосили напад на Україну священною війною за збирання «історично російських територій», що сягають аж до Києва.