“Позбавити нас імені Верещагіна – це кинути виклик здоровому глузду”

21:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Обговорення пропозицій про перейменування топонімів, зміну назв, демонтаж пам’ятників тривають у Миколаєві в рамках декомунізації, дерусифікації та викреслення з історії України символів  імперського минулого. 
Торкнулись обговорення і постаті художника-баталіста Василя Верещагіна, ім’ям якого названий наш художній музей. «Позбавити нас імені Верещагіна — це кинути виклик здоровому глузду», – вважає директор музею Сергій Росляков.
Художник-баталіст, хоча і зображав на полотнах війну, але ніколи її не підтримував, натомість – намагався показати негативні боки війни, жахливі наслідки воєнних дій для людства.
— Верещагін був людиною-космополітом, людиною світу, який ненавидів війни. Наприклад, він 17 років мешкав у Парижі. 9 років жив у Мюнхені. Ще 6 років – в Індії, півроку – в Японії, в США – декілька років. Верещагін навіть товаришував з президентами Сполучених Штатів. Є його переписка з Теодором Рузвельтом, і він писав його портрети. Рузвельт його запрошував до Білого Дому. Василь Верещагін ненавидів війни. Він навіть повідомляв своїм рідним дітям, що завжди хотів писати у своїх картинах сонце, а не війну, проте настільки ненавидів її, що повинен був показувати її гримаси. Я гадаю, якщо відібрати ім’я Верещагіна, це виклик буде взагалі здоровому глузду. Важко бути цивілізованою людиною після цього. Це мій погляд. Я можу мати право на власну думку. Не може бути однодумства в громаді. Якщо є однодумство, то це вже не громада, — сказав Сергій Росляков.