Потужний землетрус знову сколихнув Туреччину

14:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У суботу, 18 лютого, у турецькій провінції Кахраманмараш були зафіксовані підземні поштовхи магнітудою 5,1.

Кахраманмараш – практично зруйновану попереднім землетрусом провінцію на південному сході країни – знову сколихнули підземні поштовхи на глибині 13 кілометрів. Їх зафіксували о 21:31 за київським часом.

Сейсмологи Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру (EMSC) оцінили потужність землетрусу в 5,1.

Інформації про руйнування чи постраждалих внаслідок нового землетрусу поки немає. За даними турецької обсерваторії Канділлі, після землетрусів 6 лютого зафіксовано не менше 5,8 тисяч афтершоків.

Нагадаємо, провінція Кахраманмараш сильно постраждала під час землетрусів 6 лютого. В ній знаходився епіцентр другого потужного землетрусу магнітудою більше 7, який сколихнув країну того дня.

За останніми даними, число жертв землетрусу, який стався 6 лютого в Туреччині та Сирії, перевищило 45 тисяч людей.

Станом на 18 лютого кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії зросла до більш як 45 тисяч людей, унаслідок трагедії зруйновано близько 264 тисяч квартир.

Про це повідомляє Reuters.

“Понад 45 000 людей загинули внаслідок землетрусу, що вразив Туреччину та Сирію, очікується, що кількість жертв зросте: близько 264 000 квартир у Туреччині зруйновано, і багато хто досі вважається зниклим безвісти”, — пише видання.

Напередодні, 17 лютого, у Туреччині з-під завалів врятували ще трьох людей, повдіомляє видання. Кількість загиблих у Туреччині натепер становить 39 672 людини, на півночі Сирії зафіксовано понад 5 800 смертей. Кількість жертв у Сирії не змінювалась впродовж кількох останніх днів.

У мечетях всього світу в п’ятницю, 17 лютого, відбулись панахиди за загиблими, адже для більшості із жертв не змогли провести традиційні поховання через масштаб катастрофи.

Місцеві команди добровольців продовжували шукати вцілілих під завалами 17 лютого в той час, як рятувальники з інших країн завершили свою роботу.