Поринути у світ “Старофлотських казарм” миколаївцям допомогли кращі фахівці краєзнавчого музею

18:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вчора, 12 квітня, в рамках проєкту “Ідентичність Миколаївщини” городян запросили до Миколаївського краєзнавчого музею.
Мешканці міста дізналися більше про історію та життя музею, надихнулися атмосферою цього місця, поринули в історичну прогулянку книгою відгуків музею, послухали та насолодилися музикою платівки, зіграли у вікторину (а переможці ще й отримали призи) та відобразили свої творчі ідеї на майстер-класі.
“Життя», «історія в предметах», «натхнення та погляд у майбутнє» – саме такі відгуки під час вчорашнього заходу залишили миколаївці про обласний краєзнавчий музей. Про це написала на своїй сторінці у фейсбуці
Тетяна Чичкалюк.
А чи знали ви?
⭐️Музей заснували на основі природничої колекції Еммануїл Францова, яку подарували місту його спадкоємці. Цю колекцію навіть хотіли викупити музеї Парижу та університет Санкт-Петербургу, однак вона залишилася у Миколаєві.
⭐️У музеї знаходиться 41 дзеркало (є бронзові віком 2 тисячі років, є настінні та настільні другої половини ХІХ-середини ХХ століття, а найбільше – сягає 2,5 метри довжини).
⭐️Найменша з книжок музею має висоту лише 5 сантиметрів, а всього музей налічує їх майже 20 тисяч.
Співробітники музею написали 122 книги, загальна кількість яких перевищує висоту будівлі самого музею.
Поринути у світ музею миколаївцям допомогли в.о. директора Миколаївський обласний краєзнавчий музей Ельвіра Єлізарова, завідувачка експозиційним відділом Наталія Софієнко, науковий співробітник Ганна Веденеєва, завідувачка відділу фондів Інна Шинкаренко, науковий співробітник Сергій Піскурьов, художник-реставратор Володимир Гаврилов та старший науковий співробітник Ірина Александренко.
Дякуємо нашим спікерам за теплу та цікаву розмову. Дякуємо нашим миколаївцям, що вивчаєте наш край разом із нами. Тепер ми стали ще на крок ближче до розуміння ідентичності нашої неймовірної Миколаївщини.
Також від усієї команди – за постійну підтримку і допомогу музею, особливо з питань оцифрування матеріалів фондів – висловлюємо вдячність нашим колегам Платформа MY ART.
А ми нагадуємо, що цього місяця на вас чекає ще два заходи у межах проєкту «Ідентичність Миколаївщини: минуле, сьогодення, майбутнє». Для розуміння кількості можливих відвідувачів наших заходів, просимо вас пройти невеличку онлайн-реєстрацію https://bit.ly/identity_april.