Початок жнив. На Миколаївщині збирають озимий ячмінь

16:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському та Баштанському районах станом на 21 червня зібрали озимий ячмінь на площі 750 гектарів. Середня врожайність  32 центнери з гектара.

Про це  Суспільному повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації.

Керівник агропідприємства у Миколаївському районі Олександр Худенко розповів, що 21-го червня перший день жнив. Розпочали з озимого ячменю сорту “Ханнелоре”.

“Оцінювати складно. Думаємо, врожай буде непоганий. “Ханнелоре” у сприятливі роки по 60 центнерів ми збирали. Це сорт імпортної селекції, вирощуємо його вже протягом трьох років, має чудові показники. З вітчизняних вирощуємо ще “Дев’ятий вал”. Виходить два основних сорти озимого ячменю”, — сказав Олександр Худенко.

За словами керівника агропідприємства Олександра Худенко, під час бойових дій на полі зростав соняшник.

“Конкретно на цьому полі було два прильоти таких, як кажуть, сильних. Були воронки, які ми засипали землею — КамАЗами завозили, засипали”, — розказав Олександр Худенко.

Агроном Сергій Поух додав, що перед жнивами на полях працювала ДСНС.

“Прилітали сюди крилаті ракети та “С-300″ прилітали. Працювали попри все. Приїздила ДСНС — розміновували, перевіряли й позаду заходили, обробляли, щоб у терміни вкластися, щоб усе зробити вчасно”, — розказав агроном.

За словами Сергія Поуха, сівозміна на полі — ячмінь по соняшнику. Для півдня України — це стандартна сівозміна на цьому етапі: соняшник — зернові, зернові — ріпак, додає агроном.

Комбайнер Ігор Подшивайло розповів, що в 2023 році на півдні близько 40 центнерів з гектара покосу.